Спікер Рійгікогу (парламенту) Естонії Хенн Піллуаас звинуватив Росію в спробах переписати історію.

За словами політика, «небезпека зі сходу нікуди не пропала». Вона є проблемою як для Естонії, так і для Польщі, яка також є членом ЄС і НАТО.

«Нас [з Польщею] пов’язують схожі історичні події, спільні цінності та єдине розуміння сучасних ризиків у сфері безпеки. У нас є спільний сусід, Росія, який заперечує міжнародне право і міжнародні угоди і намагається переписати всю історію на догоду своїм цілям», – зазначив Піллуаас.

Він додав, що звинувачення в розв’язуванні Другої світової війни, які прозвучали нещодавно на адресу Польщі, є цьому прикладом. Піллуаас заявив, що естонська влада рішуче засуджує таку діяльність. При цьому він подякував союзникам по НАТО за внесок у захист кордонів.

У 2019 Польща не запросила Росію на заходи, присвячені 80-річчю початку Другої світової війни, через політичний контекст. Згідно з офіційною версією Польщі, СРСР у вересні 1939 року напав на країну разом з нацистською Німеччиною. Польська держава вважає, що Росія має іншу точку зору на історію Другої світової.

Від ЦПД