Бені Ганц

Лідер центристського блоку «кахоль-Лаван» Бені Ганц, який був головним політичним суперником чинного прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, очолив парламент країни, отримавши посаду спікера. Про це в четвер, 26 березня, повідомляє ізраїльське радіо Kan.

Як зазначається, кандидатуру Ганца схвалили 74 з 120 депутатів Кнесету (вищий орган законодавчої влади), 18 проголосували проти. В ході свого виступу у парламенті після обрання на посаду політик заявив, що в даний момент Ізраїль переживає кульмінацію найважчої парламентської кризи в своїй історії. Він також запевнив, що зробить все, щоб сформувати єдину державу в умовах надзвичайної ситуації, в якій опинилася країна на тлі поширення коронавірусу.

За даними Kan, рішення про висунення Ганца на пост спікера стало результатом його переговорів з Нетаньяху, які тривали всю минулу ніч. Після того, як про нього було оголошено, блок, що підтримував Ганц, розколовся: з нього вийшли дві з трьох партій – «Еш Атід» колишнього міністра фінансів Яіра Лапіда і «Телем» екс-голови Міноборони Ізраїлю Моше Яалона.

При цьому Лапід звинуватив Ганца в розколі коаліційного блоку заради можливості «пролізти в уряд Нетаньяху». Яалон у свою чергу назвав вчинок нового спікера парламенту політичним самогубством і ганьбою.

В Ізраїлі вже кілька місяців триває політична криза, пов’язана з неможливістю сформувати новий уряд. Так, за результатами чергових повторних парламентських виборів, які пройшли в країні 2 березня, партія Нетаньяху «Лікуд» набрала 35 з 120 місць в парламенті, а блок «кахоль-Лаван» – 32 місця. В результаті у Нетаньяху знову виникли складнощі з тим, щоб знову зайняти пост прем’єра – для цього його партія повинна була сформувати правлячу коаліцію питомою вагою хоча б в 61 мандат, без чого неможливе функціонування уряду.

Від ЦПД