Вірменська прокуратура може пред’явити колишньому президенту країни Роберту Кочаряну нове звинувачення у кримінальній справі про розгін демонстрацій у березні 2008 року. Про це пише видання “Sputnik”.

У квітні суд загальної юрисдикції в Єревані ухвалив припинити справу проти політика на підставі визнання Конституційним судом (КС) статті про повалення конституційного ладу, що суперечить основному закону, за якою велося розслідування. Кочаряна звільнили з-під застави та інших обмежень у цій справі. Аналогічні заходи були прийняті відносно ще двох обвинувачених-колишнього начальника Генштабу Збройних сил Юрія Хачатурова і екс-міністра оборони Сейрана Оганяна.

Тепер кримінальну справу можуть перекваліфікувати в рамках іншої статті Кримінального кодексу. Як пояснив журналістам прокурор Геворг Багдасарян, визнання антиконституційності статті про повалення конституційного ладу не означає відсутності складу злочину. Рішення про таку можливість, як пояснив представник звинувачення, також буде приймати КС Республіки.

Справа проти Кочаряна стосується подій 1-2 березня 2008 року. Тоді він ввів в країні надзвичайний стан, щоб розігнати опозиціонерів-прихильників першого президента Вірменії Левона Тер-Петросяна, який брав участь у виборах 2008 року, але зазнав поразки.

Від ЦПД