Кремль відповів на слова президента України Володимира Зеленського про причетність СРСР до початку Другої світової війни. Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков назвав його позицію неприйнятною і образливою для ветеранів, передає російський «Інтерфакс».

За словами представника Кремля, глава української держави солідаризується точкою зору польського керівництва, яку Москва вважає помилковою. Крім того, висловлювання Зеленського образливо для десятків мільйонів росіян і громадян країн СНД, чиї предки віддали життя за звільнення Європи, в тому числі і Польщі, від фашизму.

«Тому ми не приймаємо цієї заяви, вважаємо її помилковою і образливою з точки зору пам’яті наших дідів», – зазначив Пєсков, додавши, що українські ветерани, які воювали з нацистською Німеччиною, також не вірять у провину СРСР.

27 січня Зеленський заявив, що в розв’язанні війни нарівні з фашистською Німеччиною винен Радянський Союз. Він додав, що Польща першою відчула на собі «змова тоталітарних режимів». «Це призвело до початку Другої світової війни і дозволило нацистам запустити смертоносний маховик Голокосту», – зазначив президент України на брифінгу після зустрічі з польським колегою Анджеєм Дудою.

Промову Зеленського різко розкритикували російські політики. Так, сенатор Олексій Пушков звинуватив главу держави в перетині «всіх мислимих і немислимих меж підлості». КОлишня кримська прокурорка, а нині запроданка-“депутат від Криму” Наталія Поклонська нагадала українському лідеру про діда-фронтовика, перед яким йому має бути соромно. Ще один “депутат від Криму” Руслан Бальбек сказав агентству, що своєю заявою український лідер плюнув в обличчя залишилися в живих ветеранів Великої Вітчизняної війни, «звинувачуючи їх в самовідданій боротьбі з нацизмом». Політик додав, що краще б Зеленський залишався актором і не займався «політиканством».

«Зеленський діє у фарватері логіки нацистів, які мріяли нацькувати один на одного народи СРСР», – додав кримський перекінчик Бальбек.

Водночас журналіст і член ради при президенті Росії з прав людини Микола Сванідзе висловив дещо поміркованішу позицію. Він вважає, що Радянський Союз причетний до початку Другої світової війни, але конфлікт розв’язала нацистська Німеччина. Так він відповів президенту України Володимиру Зеленському на слова про вину СРСР у розв’язання війни у 1939 році.

«Я думаю, що війну розв’язала гітлерівська Німеччина – це історичний факт. Але відповідальність Радянського Союзу досить велика», – зазначив він. Сванідзе підкреслив, що не менша відповідальність також лежить на Англії і Франції, які організували Мюнхенську змову, яку ці країни визнавали з самого початку і вважають її «ганебним фактом в їх історії».

Журналіст пояснив, що пакт Молотова-Ріббентропа між СРСР і Німеччиною сприяв нападу військових Гітлера на Польщу. «Зараз ми як би відкатуємося назад, і навіть мова йде про те, що ми повинні пишатися цією ганебною угодою, що мені абсолютно незрозуміло», – уклав Сванідзе.

 

.

Від ЦПД