Партія сербського президента Александара Вучича здобула впевнену перемогу на парламентських виборах у Сербії. Про це повідомляє  телерадіокомпанія РТС.

За результатами обробки понад 93% бюлетенів Сербська прогресивна партія SNS отримала близько 63% голосів виборців.

Явка склала трохи менше 50%. На попередніх виборах, чотири роки тому, явка становила 56%.

Нижча явка очікувалася через пандемію коронавірусу і бойкот ряду опозиційних партій. За їхніми словами, вільних і чесних виборів не було, почасти тому, що Вучич і його ділові партнери контролюють більшу частину засобів масової інформації.

Соціалістична партія SPS на виборах стала другою з майже 11% голосів. В останні роки соціалісти керують країною разом з Партією Вучича.

Третє місце у Сербського патріотичного альянсу – 4,2% голосів.

Таким чином SNS може розраховувати на 189 місць у парламенті, соціалісти на 32, а Сербський патріотичний альянс на 12 місць.

Вучич, який говорить, що прагне до членства Сербії в ЄС, а також хоче зміцнити зв’язки з Росією і Китаєм, заявив про історичний момент. “Я вже давно займаюся політикою, але ніколи не відчував цього раніше”, – сказав він, зазначивши, що за його партію віддали голоси понад 2 мільйони виборців.

Спершу вибори мали відбутися 26 квітня, але після запровадження надзвичайного стану 15 березня у зв’язку з пандемією коронавірусу їх довелося відкласти. Після скасування надзвичайного стану оголосили нову дату голосування – 21 червня.

Від ЦПД