Президент Франції Еммануель Макрон розповів про те, що він думає з приводу критичних постів президента США Дональда Трампа в Twitter. Про це в суботу, 11 листопада, повідомляє CNN.

Макрон прокоментував нещодавнє висловлювання глави США на його адресу на сторінці в соціальній мережі. «Я завжди віддаю перевагу з’ясовувати важливі питання безпосередньо, ніж вибудовувати дипломатію через Twitter», – зазначив французький лідер.

9 листопада президент США опублікував на своїй сторінці в Twitter пост, в якому засудив ідею глави Франції про створення загальноєвропейської армії на противагу Сполученим Штатам, Росії та Китаю. Трамп назвав цю ідею «образливою».

Заява французького лідера прозвучала 6 листопада. На його думку, європейцям потрібен захист від Китаю і Росії, яка «знаходиться біля самих кордонів і показала, що може становити загрозу». Він також підкреслив, що не хоче, щоб оборона країн ЄС залежала від Сполучених Штатів.

Ідея створення єдиної армії існує вже багато років. Вперше про військову угоду в Європі заговорили після Другої світової війни, в 1948 році. Тоді Великобританія, Франція, Нідерланди, Бельгія та Люксембург підписали так званий Брюссельський пакт, домовившись про «колективну самооборону». У 1954-му до нього приєдналися ФРН та Італія, і в такому складі і під назвою Західноєвропейського союзу він проіснував до 2011 року.

Від ЦПД