Міністерство закордонних справ Греції опублікувало 16 карток, на яких показано незаконні дії Туреччини проти грецького суверенітету в Егейському морі. Про це повідомляє Greek Reporter.

У заяві міністерства сказано, що карти починаються у хронологічному порядку зі статус-кво, закріпленого у Лозаннському (1923) та Паризькому (1947 року) договорах. «[Карти] наочно та незаперечно демонструють незаконні односторонні дії та претензії Туреччини», — йдеться у заяві.

МЗС також вказало на незаконне ліцензування турецької державної нафтової компанії (TRAO) на розвідку нафтових родовищ на ділянках грецького континентального шельфу в Північному Егейському морі 1973 року. Крім цього, відомство згадало спробу турецької сторони узурпувати відповідальність Греції за проведення пошуково-рятувальних робіт у Егейському морі у 1980-х.

Також грецька сторона згадала затвердження Туреччиною як офіційна доктрина «Блакитної Батьківщини», «турецько-лівійський меморандум», і турецьку теорію про демілітаризацію островів Егейського моря.

Згідно із заявою міністерства, карти докладно показують «масштаби турецького ревізіонізму, спрямованого на зміну статус-кво, що порушує міжнародне право та міжнародне морське право, а також загрожує миру, безпеці та стабільності регіону».

У 1990-х роках Туреччина схвалила теорію “сірої зони”, в рамках якої почала видавати ліцензії на геолого-розвідувальні роботи у Східному Середземномор’ї. Афіни виступають проти цього рішення.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган засумнівався у заявлених цілях розгортання баз США у Греції. На думку Ердогана, військові бази можуть бути спрямовані проти Туреччини.

Він зазначив, що у Греції створено дев’ять військових баз США. «Проти кого вони розгорнуті? Вони кажуть, що проти Росії. Але ми на це не купимося», – заявив турецький лідер під час прес-конференції в Анкарі за підсумками переговорів із президентами Венесуели Ніколасом Мадуро.

Крім того, Ердоган нагадав, що прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс пропонував йому вести переговори між Анкарою та Афінами без участі третіх країн. Однак через два тижні грецький політик виступив у Конгресі США, де промовив з антитурецькою риторикою, додав президент Туреччини.

Раніше Реджеп Тайіп Ердоган попередив Грецію про неприпустимість недружнього ставлення до країни. “Для друзів ми друзі, але вони [влада Греції] повинні знати, що ми адекватно відповімо тим, хто дивиться на нас очима ворога”, – оцінив президент Туреччини напружені стосунки Анкари та Афін.

 

Від ЦПД