Перший секретар ЦК Комуністичної партії Куби Рауль Кастро збирається залишити свій пост. Очікується, що його посаду перейде наступнику в понеділок, 19 квітня, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на західні ЗМІ.

89-річний політик бере участь у восьмому з’їзді компартії, який повинен стати для Кастро останнім. Передбачається, що наступником глави політичного осередку стане нинішній президент країни Мігель Діас-Канель. При цьому, повідомляє агентство, Кастро продовжить впливати на політичну еліту.

Як пише газета Pais, на яку посилається «Інтерфакс», перед Кубою стоїть безліч викликів. Зокрема, через неефективної економічної політики в країні складається критична ситуація, яка погіршується епідемією коронавируса і посиленням ембарго, прийнятим минулого адміністрацією Білого дому.

Таким чином, на Кубі завершиться багаторічна епоха правління революціонерів братів Кастро, які прийшли до влади в державі в 1959 році.

Рауль Кастро – молодший брат революціонера Фіделя Кастро. Він займав пост глави держави з 2008 по 2018 рік. З 2011 року політик очолює ЦК Комуністичної партії. Після перемоги революції в 1959 році Рауль Кастро протягом 50 років був військовим міністром.

Від ЦПД