Давайте визнаємо: шпигують всі

25/09/2013

ШпигунАвтор: Джошуа Фауст, Medium, США
 
Репортер Guardian Гленн Грінвальд (Glenn Greenwald) передав наступну партію секретних документів, що стосуються діяльності Агентства національної безпеки, новинній телепрограмі Fantastico, яка транслюється в Бразилії. Ці документи, в яких мовиться про успішну шпигунську операцію, спрямовану проти президентів Бразилії і Мексики, викликали вибух обурення в Бразилії, і тепер бразильський президент Ділма Руссефф (Dilma Rousseff) розглядає можливість відміни свого візиту в США, який був запланований на жовтень. Білий дім мав намір влаштувати на честь Руссефф цілий урядовий обід – вона повинна була стати єдиним главою іноземної держави, що удостоївся такої честі цього року.
 
Руссефф стверджує, що масштаби шпигунської операції АНБ дозволяють говорити про порушення суверенітету Бразилії. Але чому вона так обурюється? У якомусь сенсі дивуватися з того, що США шпигують, це як дивуватися з того, що в Rick’s грають в азартні ігри. Якби вони цього не робили, ми б стали щиро дивуватися, чому американське розвідувальне співтовариство не шпигує за урядами інших держав, особливо тих, які мають могутню організовану злочинність і через які проходять головні трансатлантичні оптоволоконні кабелі.
 
Більше того, як пише редактор Moscow Times Майкл Бом (Michael Bohm), шпигунство – це суверенне право будь-якої держави. Називаючи обурення росіян проявом подвійних стандартів – Росія сама проводить масштабні розвідувальні операції – він пише наступне:
 
«Стеження один за одним настільки систематизоване і прийняте як «суверенне право», що США офіційно представляють главу московської резидентури ЦРУ російським чиновникам, коли він вступає на посаду. Всім зрозуміло, що глава ЦРУ в американському посольстві і консульствах має повний штат офіцерів, чиї завдання очевидні. Те ж саме можна сказати про російські розвідувальні операції у Вашингтоні і інших американських містах».

Продовження: Шпигунство – це невід'ємна частина міжнародних відносин

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Червень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Останні публікації

ПАРТНЕРИ