Шпигунство – це невід'ємна частина міжнародних відносин

25/09/2013

ШпигунАвтор: Джошуа Фауст, Medium, США

Насправді це можна сказати про більшість посольств в більшості держав. Якщо держава офіційно не оголосить імена офіцерів вищої ланки своїх розвідувальних служб, це буде серйозним порушенням протоколу, тому що шпигунство – це невід'ємна частина міжнародних відносин, і всі про це знають.
 
«У цих документах мене найбільше вразило те, наскільки вони були особистими. У них були навіть фотографії, – розповів Грінвальд під час свого телефонного інтерв'ю MercoPress, маючи на увазі фотографії Руссефф і президента Мексики Энріке Пеньі Ньето (Enrique Pena Nieto). – Мені здається, повинна бути якась межа, перетин якої повинен викликати обурення».
 
Все так і трапилося. Проте обурення Бразилії – так само, як і обурення Росії – це, безперечно, лицемірство.
 
Наприклад, бразильські спецслужби проводять масштабну шпигунську операцію всередині країни – про це Грінвальд, який  постійно живе в Ріо-де-Жанейро, вирішив не згадувати в своїх гнівних статтях про АНБ. У 2008 році бразильська розвідувальна служба ABIN таємно записала на плівку розмову між головою Верховного суду Гілмаром Мендесом (Gilmar Mendes) і сенатором Демостенесом Торресом (Demostenes Torres). Тодішній президент Лула да Сілва (Lula da Silva) усунув від роботи главу спецслужб, проте ніхто так дотепер і не знає, як довго і як часто прослуховувалися розмови високопоставлених чиновників.
 
На відміну від бразильських спецслужб АНБ ніколи не здійснювала ніяких дій, які можна було б порівняти із стеженням за Верховним судом США. І хоча Грінвальд відкрито виражає своє обурення у зв'язку з програмами перехоплення електронних листів, якими користувалося АНБ, він далекий від того, щоб засуджувати Бразилію за використання систем, подібних PRISM, що дозволяють перехоплювати електронне листування з метою подальшого його аналізу.
 
З того часу, коли да Сілва звільнив головного шпигуна країни, нічого не змінилося. Раніше цього року ABIN звинуватили в стеженні за членами руху, що виступає проти будівництва ГЕС Belo Monto на півночі Бразилії. І це був не єдиний епізод внутрішнього шпигунства: у червні бразильські спецслужби почали масштабну операцію, в рамках якої вони вели спостереження за користувачами соціальних мереж. Це стало реакцією на масові протести, які бразильська поліція жорстоко подавила.
 
Президент Руссефф не любить, коли суспільні безлади застають її зненацька, тому вона наказала вести спостереження – і, проте, її, здається, образило те, що за нею самою стежать США, які теж не люблять сюрпризи.
 
Можна також пригадати те, що бразильський уряд часто вельми жорстко поводилось з журналістами, що писали про корупцію і зловживання владою – зокрема у рядах офіцерів поліції. За даними Комітету захисту журналістів, тільки в 2012 році в Бразилії було убито шість репортерів.

Продовження: Чому шпигунство викликає обурення в Латинській Америці

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Червень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Останні публікації

ПАРТНЕРИ