Чому шпигунство викликає обурення в Латинській Америці

25/09/2013

ШпигунАвтор: Джошуа Фауст, Medium, США

Дуже важко сприймати обурення Бразилії серйозно, коли її уряд відноситься до своїх власних громадян з набагато більшою жорстокістю – особливо якщо вам не пощастило народитися в напіврозвалених трущобах Ріо.
 
У випадку з  Мексикою мені здається досить дивним, що всі настільки обурені спробами американців дізнатися, чого можна чекати від її нового президента. Уряди США і Мексики спільно управляють гігантським шпигунським комплексом в Мехіко, який веде спостереження за членами наркокартелю і злочинними угрупуваннями. Проте після того, як в грудні минулого року мексиканці вибрали Ньето, багато експертів США почали побоюватися, що цей центр закриють через розбіжності щодо того, як потрібно боротися з наркокартелями, навіть не зважаючи на те, що Ньето вже створив нову розвідувальну службу за підтримки США.
 
«Масштаби взаємодії між спецслужбами двох країн величезні, – сказав мені один фахівець у сфері організованої злочинності і боротьби з наркотиками з Chatham House. Проте зараз у відносинах між ними намітилися зміни. – З 2007 року в Мехіко було здійснено близько 70000 вбивств, пов'язаних з наркотиками, тому очевидно, що мексиканський уряд хоче змінити принципи своєї роботи».
 
Поки незрозуміло, якими будуть ці принципи. При Ньето кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками, залишається такою ж високою, як і при Кальдероні – в середньому 52 вбивства в день. І США прагнуть зміцнити свої зв'язки з мексиканською розвідкою, не зважаючи на зростаючу кількість обмежень для діяльності їхніх спецслужб.
 
Проте, шпигунство США в Латинській Америці з якихось незрозумілих причин викликає бурхливе обурення. Зрозуміло, ніхто не любить, коли за ним шпигують. Проте на тлі загального обурення варто поставити собі наступне питання: хіба це дійсно настільки образливо? Я майже упевнений, що у випадку з Мексикою і Бразилією  це не так.

Початок: Давайте визнаємо: шпигують всі

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Червень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Останні публікації

ПАРТНЕРИ