В Іспанії розглянуть справу про геноцид проти колишнього глави Китаю

11/10/2013

Ху ЦзіньтаоВ Іспанії суд прийняв до розгляду позов про геноцид жителів Тибету проти колишнього голови КНР Ху Цзіньтао, повідомляє Agence France-Presse з посиланням на відповідне розпорядження, обнародуване 10 жовтня. Таким чином, суд задовольнив апеляцію позивачів, подану на відмову суду від цієї справи в червні 2013 року.
 
Тепер суд ухвалив, що справа входить в компетенцію іспанських судів і повинна бути розглянута з двох причин. По-перше, в Іспанії, як і в багатьох інших країн світу, діє законодавство, згідно з яким місцеві судді мають право розглядати справи про геноцид проти іноземних громадян. Проте за іспанськими законами, серед жертв такого роду злочинів повинні бути іспанські громадяни. В даному випадку тибетський чернець, що постраждав від репресій при Ху Цзіньтао і що входить до групи позивачів, довів, що володіє громадянством Іспанії.
 
По-друге, суд відзначив, що розгляд справ відносно подій, що відбулися в інших країнах, не є основним завданням іспанського суду. Проте внаслідок того, що китайська влада не почала розбиратися в подіях уТибеті самостійно, іспанський суд повинен розглянути позов правозахисників, відзначає іспанська газета El Pais.
 
Позов був поданий організацією «Комітет підтримки Тибету» (Tibet Support Committee) ще в 2008 році. У ньому активісти звинувачували в геноциді жителів Тибету сім колишніх керівників Китаю, які були при владі впродовж 1980-х — 1990-х років.
 
Після того, як Ху Цзіньтао в березні 2013 року пішов у відставку з поста голови КНР, правозахисники Тибету зажадали додати його до позову і притягти до відповідальності, оскільки термін його недоторканності закінчився. Активісти вважають його причетним до геноциду, оскільки в період репресій 1988-1992 років він займав пост секретаря окружного комітету компартії Китаю в Тибеті.
 
Правозахисники вимагають визнати політику, що проводилася відносно Тибету, геноцидом, відзначає ВВС News. Зокрема, вони називають запровадження в Тибеті військового становища, масові переселення місцевих жителів, заселення території регіону китайцями, а також масову стерилізацію тибетських жінок і репресії проти дисидентів.

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Червень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Останні публікації

ПАРТНЕРИ