Глава МВС Чехії Ян Гамачек заявив про плани обговорити «справа Врбетіце», в причетності до якого Прага звинувачує Росію, на засіданні глав МЗС ЄС в понеділок, 19 квітня. Про це йдеться в його Twitter-акаунті.

Міністри закордонних справ на планової відеоконференції також обговорять загострення ситуації в Донбасі. Питання про санкції щодо Росії на повістці не варто.

У суботу, 17 квітня, чеський прем’єр-міністр Андрій Бабіш повідомив, що Прага запідозрила російські спецслужби в причетності до вибуху на складі у Врбетіце, який стався в 2014 році. «Є обґрунтована підозра в причетності російських офіцерів до вибуху складу боєприпасів у Врбетіце в 2014 році. Було завдано величезної шкоди (…). Але перш за все там загинули два наших співвітчизники », – сказав він.

Чехія оголосила про висилку з країни 18 російських дипломатів. Їх підозрюють в роботі на російські спецслужби, які нібито причетні до цього вибуху.

Вибухи у Врбетіце відбулися 16 жовтня 2014 року. Вибухнули, імовірно, десять тисяч кілограмів боєприпасів, включно з ракетами середньої дальності. В результаті загинули двоє людей. Причина вибуху залишалася невідомою, за однією з версій, він стався через недбалість робітників.

Від ЦПД