Двоє старших членів королівської сім’ї Саудівської Аравії – колишній глава МВС Мухаммед бін Наїф Аль Сауд і молодший брат короля Ахмад бін Абдул-Азіз Аль Сауд – були заарештовані за відмову підтримати зусилля принца-наступника Мухаммеда бін Салмана Аль Сауда щодо консолідації контролю над усіма важелями влади в країні. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на джерело в королівстві, знайоме з деталями справи.

За його словами, рішення про арешт членів правлячої династії було прийнято через їх провокаційну для саудівського керівництва поведінку. Агентство називає їх взяття під варту несподіваним, так як Мухаммед бін Наїф після втрати статусу наслідного принца в 2017 році перебував під пильним наглядом, а 77-річний Ахмад бін Абдул-Азіз є молодшим братом короля Салмана і в цілому високопоставленим представником саудитів.

Два інших неназваних джерела в бесіді з Associated Press відмовилися охарактеризувати дії монарших осіб як спробу перевороту. Один з них розкрив підґрунтя справи – це послання всім членам королівської сім’ї, щоб вони «припинили бурчати» і зрозуміли, що заарештувати можуть будь-якого з них. Співрозмовник агентства пояснив, що Ахмад бін Абдул-Азіз вважався людиною, на яку могли розраховувати інші саудівці, незадоволені впливом нинішнього 34-річного наслідного принца.

Associated Press відзначає, що зусилля кронпринца щодо консолідації контролю над владою підтримує особисто король Салман.

Про арешт двох старших членів саудівської королівської сім’ї і зведеного брата Мухаммеда бін Наіфа, Найоту, стало відомо 7 березня. Влада країни офіційно не коментувала цю інформацію.

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман відомий в своїй країні як прихильник прогресивних реформ, однак, на думку правозахисників, під прикриттям цієї діяльності кронпринц влаштовує політичні репресії і зловживає владою; крім іншого, його звинувачували в причетності до жорстокого вбивства журналіста Джамаля Хашкуджі на території саудівського консульства в Стамбулі. Також вважається, що підконтрольні принцу спецслужби займаються незаконним стеженням за громадянами і зломом їх акаунтів в соціальних мережах.

Від ЦПД