Пентагон заявив, що США провели спецоперацію проти бойовиків угруповання «Ісламська держава в Хорасані», що є відгалуженням терористичної організації «Ісламська держава», яка була відповідальна за організацію нападів. Про це повідомляє представник Центрального командування ВС США Вільям Урбан.

За попередніми даними американського міністерства, член ІД був ліквідований за допомогою безпілотного літального апарату. Про убитих або поранених серед цивільного населення не повідомляється.

Раніше американський президент Джо Байден дав армії США «всю необхідну свободу дій» для операцій проти «Ісламської держави» в Афганістані. На засіданні з главою держави силовики також поінформували президента і віце-президента Камалу Харріс про те, що в Кабулі з високою ймовірністю буде здійснена нова атака, проте ними були прийняті максимальні заходи для захисту аеропорту.

«Ми цього не пробачимо, ми цього не забудемо. Ми знайдемо вас і знищимо. Ви за все заплатите. Наші люди і наша безпека – це основний пріоритет моєї команди », – заявив американський лідер, коментуючи причетність ІД до терактів в кабульському аеропорту.

Серія вибухів сталася біля кабульського аеропорту 26 серпня. В результаті теракту загинули близько 200 осіб, в тому числі двоє британців і 13 американських військовослужбовців. Таких одноразових втрат в Афганістані США не несли з 2011 року.

Від ЦПД