Саміт НАТО в Мадриді, який відбудеться 28–30 червня у Мадриді, стане історичним. У такій значущості події запевнив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю газеті Pais.

«Це буде історичний саміт із багатьох причин. Він буде історичним, по-перше, тому що зустріч 30 союзників пройде у розпал найбільшої безпекової кризи в Європі з часів закінчення Другої світової війни», — пояснив генеральний секретар.

По-друге, історична значимість саміту, на його думку, полягатиме в ухваленні низки важливих рішень, у тому числі щодо найбільшої трансформації колективної оборони НАТО з часів закінчення холодної війни. Окрім обговорення ситуації в Україні, на саміті планують торкнутися теми тероризму та нестабільності на півночі Африки та в регіоні Сахель, обговорять зміцнення зусиль щодо співпраці з південними країнами та узгодять новий пакет допомоги Мавританії.

Раніше Столтенберг заявив, що держави-члени НАТО під час саміту альянсу у Мадриді узгодять повний пакет допомоги Україні.

«Мадридський саміт буде історичним насамперед тому, що 30 союзників збираються у розпал найбільшої безпекової кризи в Європі із закінчення Другої світової війни», — уточнив він і додав, що в ході зустрічі буде прийнято багато важливих рішень, у тому числі стосовно України.

По темі:

У США назвали три незмінні позиції НАТО щодо конфлікту в Україні

За словами генсека, буде затверджено нову стратегічну концепцію, яка є путівником майбутнього НАТО. Крім того, планується узгодити найбільше перетворення колективної оборони зі збільшенням військ, готовністю до швидкого реагування та великою кількістю обладнання напоготові.

«Ми також ухвалимо важливі рішення, пов’язані з південним [флангом], що особливо важливо для Іспанії та інших південних союзників. У центрі уваги, звичайно ж, Росія та Україна, але ми не повинні забувати й про інші загрози, включаючи тероризм чи нестабільність у Північній Африці та Сахелі», — сказав Столтенберг.

Раніше Столтенберг визнав, що країни НАТО значно наростили постачання зброї Україні ще до початку спецоперації. Він також анонсував виділення Києву нової військової допомоги.

Від ЦПД