Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере пообіцяв дізнатися у нафтогазових компаній країни, якщо вони мають можливість постачати газ Україні. Про це він заявив у ході спільної прес-конференції з українським президентом Володимиром Зеленським.

«Я зроблю запит до наших компаній, вони вже роблять усе, що можуть, вони працюють на найвищій потужності, але прохання президента України — це те, що я повезу назад», — зазначив політик.

Стере додав, що Україна потребує природного газу, проте можливості норвезьких виробників обмежені, оскільки видобуток вже перебуває на максимальному рівні.

Він зазначив, що в даний час Норвегія постачає близько 20 відсотків газу до Європи, уряд працює разом з нафтогазовими компаніями, щоб по можливості наростити вироблення та збільшити експорт.

Стере також заявив, що Осло до кінця 2022-го та 2023 року планує виділити один мільярд євро на підтримку України.

Раніше прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш повідомив, що в умовах проведення спеціальної військової операції Росії в Україні ера дешевої енергії в Європі добігла кінця. Він пояснив, що за нинішніх умов для Європи зникло також поняття «російські енергоресурси», вказавши, що країни регіону шукають альтернативні джерела постачання.

Від ЦПД