Перший міністр Шотландії та голова Шотландської національної партії (ШНП) Нікола Стерджен запропонувала провести другий референдум про вихід регіону зі складу Сполученого Королівства 19 жовтня 2023 року. Про це політик заявила у вівторок, 28 червня, повідомляє Reuters.

Під час виступу у регіональному парламенті в Единбурзі вона уточнила, що питання буде винесене на розгляд до Верховного суду Великої Британії. Крім того, Стерджен пообіцяла вжити всіх необхідних юридичних заходів для проведення голосування про незалежність, якщо британський уряд спробує його заблокувати.

Також політик повідомила, що має намір звернутися до прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона за дозволом на проведення консультативного референдуму.

“Я не хочу і ніколи не дозволю шотландській демократії виявитися заручницею Бориса Джонсона або будь-якого іншого прем’єр-міністра”, – заявила Стерджен, додавши, що питання про незалежність необхідно вирішити демократичним шляхом.

Раніше 14 червня стало відомо про намір ШНП, яка має більшість у регіональному парламенті, домогтися проведення другого референдуму про незалежність. Тоді Нікола Стерджен пообіцяла незабаром подати низку програмних документів, які обґрунтують доцільність здобуття регіоном незалежності. Вона наголосила, що жителі Шотландії страждають від зростання вартості життя, інфляції, економічної нерівності, а також інших наслідків Brexit, за які вони не голосували.

Референдум з питань незалежності Шотландії вперше відбувся 18 вересня 2014 року. Близько 55% учасників референдуму висловилися за збереження країни у складі Сполученого Королівства. З того часу про бажання відокремитися від Великобританії говорять упродовж багатьох років. 2016-го Лондон схвалив розробку законодавчої бази для повторного голосування.

Від ЦПД