Спецпредставник ООН по Сирії: останній день дискусій по конституції розчарував

Спеціальний посланник генерального секретаря ООН по Сирії Гейр Педерсен підвів підсумки п’ятого раунду засідання сирійського конституційного комітету в Женеві і заявив, що не вдалося досягти намічених цілей.

Педерсен зазначив, що в цілому перші три дні переговорів пройшли добре. Четвертий день дискусії, в ході якої урядова делегація представляла статті про боротьбу з тероризмом і екстремізмом, посланник генсека назвав складним. В останній планувалося виробити консенсус і з’ясувати наявні суперечності, щоб продовжити роботу щодо їх подолання, але цього, за словами спецпредставника, зробити не вдалося.

Columbus – лучшее онлайн-казино для игры на реальные деньги

«Я думаю, буде справедливим сказати, що сьогоднішня дискусія була великим розчаруванням. Не вдалося домогтися того, що ми сподівалися досягти, – шляху досягнень якогось консенсусу і розуміння, як просувати процес вперед», – сказав він з приводу останнього дня засідання.

Педерсен зазначив, що делегати погодилися, що «так продовжувати не можна і необхідно досягти розуміння, щоб вести ґрунтовну роботу над проектом конституції». Про наступну зустріч вони не домовилися.

З 18 по 22 жовтня в Женеві проходив шостий раунд дискусій малої групи конституційного комітету Сирії (ККС). 45 делегатів обговорювали принципи, які повинні лягти в основу нової конституції Сирії. Серед них: верховенство права, боротьба з тероризмом і екстремізмом і поділ влади.

Від ЦПД