Необхідно розробити план відновлення України, аналогічний «плану Маршалла», закликала глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн.

«Ми почнемо відновлювати Україну. Це не тільки на користь Європи, це і наш моральний обов’язок — зробити вагомий внесок у відновлення. Сприяти цьому мають усі фінансові інститути. Я говорила про це із [президентом України Володимиром] Зеленським. Будуть ініціативи щодо фінансування “план Маршалла” для України», – виступила вона з відповідною пропозицією.

За словами фон дер Ляйєн, ЄС має стати головним інвестором, тоді як самі громадяни України вирішуватимуть завдання щодо відновлення країни. Крім того, глава ЄК зазначила, що «план Маршалла» має ґрунтуватися на засадах «екологічної стійкості».

Раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький також закликав країни ЄС негайно розпочати обговорення та розробку нового «плану Маршалла».

План Маршалла був розроблений Державним департаментом США у 1947 році. Він передбачав програму масштабних інвестицій в економіку Європи, зруйновану в роки Другої світової війни та відновлення її інфраструктури.

Відновлення України є моральним обов’язком Європейського союзу (ЄС), заявила голова Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн, передає агентство Ansa.

«Сьогодні вдень у нас будуть дебати між мером Маріуполя та українськими архітекторами, бо ми відновимо Україну. Ми маємо це зробити, і ми це зробимо, тому що це наш моральний обов’язок», – сказала вона.

За словами голови ЄК, реконструкція міст має бути проведена правильним чином, «на кшталт Нового європейського Баухауза». Згідно з інформацією із сайту Євросоюзу, «Новий європейський Баухаус» – це творча ініціатива, що пов’язує «Європейський зелений курс» з організацією житлових приміщень.

У травні про готовність допомогти з відновленням України після війни заявив голова прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс. За його словами, “коли з’явиться можливість допомогти» після воєнних дій США будуть готові до цього”.

Від ЦПД