Євросоюз слідом за США звинуватив Росію в поширенні фейковий інформації про боротьбу країн Заходу з коронавірусом. Про це пише Financial Times з посиланням на закриту доповідь Євросоюзу від 16 березня.

У документі зазначено, що російські прокремлівські ЗМІ нібито розгорнули кампанію з дезінформації з метою посіяти паніку і страх в європейській спільноті. При цьому найбільш активні розповсюджувачі дезінформації – акаунти в соцмережах, які раніше вже відзначилися публікацією повідомлень про протести «жовтих жилетів» у Франції, а в даний час залишають записи про коронавіруси англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовами.

Вони масово пишуть про те, що новий вірус – штучна хвороба, перетворена в зброю, і публікують апокаліптичні історії. Також в даних повідомленнях наводиться думка про те, що капіталісти отримують вигоду від поширення SARS-CoV-2. У той же час творці акаунтів хвалять діяльність російського президента Володимира Путіна і звертають увагу на успішну боротьбу з коронавірусом під його керівництвом.

Співрозмовник видання в Брюсселі побоюється, що поширювані російською стороною фейки здатні перешкодити ефективній боротьбі з пандемією в Європі.

Наприкінці лютого повідомлялося, що Держдеп США запідозрив Росію в поширенні фейків про коронавірус. Американські чиновники заявили, що тисячі пов’язаних з Росією акаунтів скоординовано поширюють в соціальних мережах неправдиву інформацію про хворобу, підриваючи глобальні зусилля по боротьбі з епідемією. Крім того, такі користувачі просувають ідею про те, що за спалахом COVID-2019 стоїть уряд США, таким чином завдаючи шкоди репутації країни, вважають в Держдепі.

За останніми даними, в Європі не залишилося жодної країни, в якій не був би виявлений коронавірус. У десятку країн з найбільшою кількістю тих, що заразилися входять Італія (більше 30 тисяч), Іспанія (понад 11 тисяч), Німеччина (понад 9 тисяч), Франція (майже 8 тисяч) і Швейцарія (майже 3 тисячі). Загальна кількість інфікованих коронавірусів SARS-CoV-2 наблизилося до 200 тисяч осіб. 7,9 тисячі померли, понад 81 тисячі вилікувалися.

Тим часом Держсекретар США Майк Помпео сьогодні (20 березня) звинуватив Росію, Китай і Іран в поширенні дезінформації про пандемію коронавірусу SARS-CoV-2.

«Ми точно бачили, як вона виходить з таких країн, як Китай, Росія і Іран», – заявив політик про неправдиву інформацію. За його словами, поширювані цими країнами повідомлення дискредитують заходи, які проти пандемії здійснюють Сполучені Штати.

Помпео розповів, що представники американської держави безпосередньо контактували з владою цих трьох країн і вимагали їх припинити кампанії по дезінформації.

Від ЦПД