Політична наука в Україні / Сайт Центру політичних досліджень (Львів)

Виборчий процес-2006  в Україні: політико-правові аспекти та регіональні особливості / Укл. Романюк А.С., Скочиляс Л.С. – Львів: ЦПД ЛНУ ім.І.Франка, 2006. – 202 с.

 

МОНІТОРИНГ  ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

Підготовлено Центром політичних досліджень (м.Львів)

 

Березень 2006

 

Березень був найнасиченішим на візити загальнонаціональних партійних лідерів. Це і не дивно, адже виборча кампанія добігала кінця. Протягом місяця Львів відвідали лідер СПУ Олександр Мороз, лідер Народного блоку Литвина, спікер ВРУ Володимир Литвин, лідер опозиційного блоку „Не Так!” Леонід Кравчук, двічі на Львівщині побувала лідерка БЮТ Юлія Тимошенко.

Незважаючи на те, що кампанія цього місяця протікала досить напружено і жваво, все ж таки активність політичних партій була меншою, ніж у попередні місяці. Мас медіа більшу увагу звертали на процедурні моменти голосування і на події, що відбувались навколо виборів міського голови Львова.

Вибори львівського міського голови. Протягом зазначеного періоду політичні партії, громадські організації та відомі люди заявляли про свою підтримку основних кандидатів на посаду міського голови.

Андрій Садовий. 10 березня штаб А. Садового поширив відкрите звернення „Львів у небезпеці” за підписом низки відомих людей Львова, у якому засуджуються дії на дискредитацію Садового. Під документом підписалися народні депутати Михайло Косів, Тарас Стецьків і Володимир Цибулько, заслужений юрист України Зорислава Ромовська, лідер ЛМО ГП „Пора” Маркіян Іванишин, голова ЛОО УРП „Собор” Ірина Лукавецька, політолог Антон Борковський та інші.

17 березня керівництво ЛМО ВМГО „Молодіжний союз Наша Україна” оголосило про свій намір підтримати пана Садового на виборах міського голови Львова.

21 березня президія ЛОО НСНУ поширила заяву, в якій підтвердила рішення обласної конференції партії про підтримку самовисуванця А. Садовго. Цього ж дня секретар ЛОО СДПУ (о) заявив про подібні наміри його партії.

Василь Куйбіда. Можна сказати, що цей кандидат заручився найбільшою підтримкою різноманітних структур.

Так, 3 березня об’єднання підприємців та організацій роботодавців, суб’єктів інфраструктури підтримки підприємництва Львова підписали з В. Куйбідою „Меморандум про партнерство з питань економічного розвитку м. Львова”, який не означав, що ці структури офіційно заявили про його підтримку. Цей документ став результатом підсумкової конференції „Перспективи економічного розвитку Львова”.

Тоді ж, перебуваючи у Львові, лідер СПУ Олександр Мороз висловив свою впевненість у перемозі пана Куйбіди.

6 березня Голова Ради об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько та Василь Куйбіда в присутності журналістів та представників ЗМІ підписали угоду про співпрацю.

В середині місяця про свою підтримку заявила лауреати Державної премії України імені Т. Шевченка та народна артистка України Ніна Матвієнко.

20 березня Куйбіда підписав угоду про співпрацю з першим секретарем ЛОК СПУ Євгеном Таліповим та головою ЛМО ПППУ Романом Загірним.

22 березня коаліція пропрезидентських партій, що об’єдналися у виборчий блок „Наша Україна” підтвердила своє рішення щодо єдиного узгодженого кандидата на посаду міського голови Львова В. Куйбіди, незважаючи на розповсюдження листівок та появу в ЗМІ інформації щодо підтримки іншого кандидата А. Садового. Крім того, лідери 27 молодіжних громадських організацій підписали заяву про підтримку цього кандидата.  Цього ж дня ЛМО Народної екологічної партії оприлюднила аналогічне рішення, а наступного дня це зробила партія „Вперед, Україно!”

В переддень виборів, 25 березня ЛМО „Батьківщина” підписала з Куйбідою угоду, декларуючи програму спільних дій у передвиборчій кампанії.

Щодо інших кандидатів, то 12 березня під час прес-конференції у Львові лідер опозиційного блоку „Не Так!” Леонід Кравчук заявив про свої симпатії кандидату на посаду міського голови Львова Петру Писарчуку. „Ми не передбачали підтримувати чи висувати свою кандидатуру на посаду міського голови Львова, зважаючи на об’єктивні обставини. Але ми з симпатією ставимось до Петра Писарчука” – підкреслив він.

10 березня у прямому ефірі радіо „Незалежність” відбулися дебати між кандидатами на посаду міського голови Львова. Поспілкуватись зі слухачами радіо прийшли 4 з 19 зареєстрованих претендентів на посаду мера: Мирослав Нагірний, Микола Порайко, Ростислав Новоженець та Василь Лозинський. А вже 17 березня участь в такому радіоспілкуванні  взяло 8 кандидатів: Ростислав Новоженець, Євген Устянич, Ігор Косар, Василь Лозинський, Мирослав Нагірний, Микола Порайко, Остап Одушкін та Світлана Куспись.

13 березня в малому сесійному залі Львівської мерії відбулася зустріч кандидатів на мера з представниками преси. Таким чином ЛМ ТВК вирішила проблеми з  браком коштів для забезпечення безкоштовних виступів кандидатів на телебаченні та у пресі. Усі з кандидатів, що прийшли мали 5-хвилинну можливість виступити, а також відповісти на запитання журналістів. На зустріч з’явилися обидва лідери мерських перегонів – В. Куйбіда і А. Садовий, а також більшість аутсайдерів.

17 березня ввечері від серцевого нападу помер генеральний директор ФК „Карпати”, знаний у Львові бізнесмен, кандидат на посаду міського голови Львова Богдан Федоришин. Проте містом ширились чутки, що смерть Федоришина була невипадковою.

Загалом за мерське крісло в день голосування змагалось 16 кандидатів. В березні свої кандидатури зняли Василь Павлечко (на користь В. Куйбіди) і Ростислав Новоженець. Тому в бюлетенях навпроти прізвищ Б. Федоришина, Р. Новоженця і В. Павлечка стояв штамп „вибув”.

 

Висвітлення діяльності політичних партій та блоків місцевими ЗМІ

 

Підписання угод між партіями. Березень у Львові почався підписанням коаліційної угоди: 1 березня голова ЛМО блоку „Наша Україна” Олег Мандюк, голова львівського обласного виборчого штабу БЮТ Степан Купіль, голова ЛМО ГП „Пора” Маркіян Іванишин та голова ЛОК СПУ Євген Таліпов підписали коаліційну заяву про основні принципи проведення передвиборчої кампанії та діяльність майбутніх фракцій у Львівській міській раді.  Учасники заяви взяли на себе наступні зобов’язання: координація дій представників коаліції у відповідних виборчих комісіях з метою унеможливлення фальсифікації виборів, невикористання адміністративного ресурсу та брудних технологій у будь-якій формі під час виборів до Львівської міської ради. Метою коаліції є проведення чесних прозорих демократичних виборів; формування на основі політичної коаліції демократичних сил коаліції депутатських фракцій з метою створення більшості у міській раді, консолідація діяльність блоків (партій) учасників коаліції у Львівській міській раді.

У відповідь на це 2 березня голова ЛОО УНП Олекса Гудима звернувся до колег – народних депутатів Олега Тягнибока і Тараса Стецьківа з ініціативою щодо створення національно-демократичної коаліції у Львові. „Де базовими партіями будуть національно-демократичні партії: Український народний блок Костенка-Плюща, ВО „Свобода” Тягнибока та Партія „Реформи і порядок”. І якщо ідеологічні засади цього блоку будуть підходити для „Нашої України”, „Батьківщини”, для партії „Пора” – будь-ласка, ми ласкаво запрошуємо їх долучитися до національно-демократичної коаліції в місті Львові, - заявив Олекса Гудима.

20 березня резолюцію „круглого столу” „Бізнес і майбутня влада: шляхи співпраці на регіональному рівні” підписали 5 політичних партій – ГП „Пора”, Народний Рух України, „Батьківщина”, „Народний Союз Наша Україна” і Українська Народна Партія.

Блок „Наша Україна”. Діяльність блоку була досить спокійно і зовсім не нагадувала наближення виборів. Неоднозначна ситуація склалася лише навколо виборів міського голови Львова, коли президія ЛОО НСНУ прийняла заяву щодо підтримки Андрія Садового, тоді як єдиним кандидатом від блоку був Василь Куйбіда.

9 березня ввечері на площі біля пам’ятника Т. Шевченку ЛМО ВМГО „Молодіжний Союз Наша Україна” провела акцію в стилі Land-art „Загадай – сьогодні. Пам’ятай – завжди. Не забудь – ніколи” з нагоди вшанування Дня народження Т. Шевченка, в рамках якої роздавались кобзарики.

14 березня на прес-конференції голова ЛОО НСНУ Петро Олійник повідомив, що 40 агітаційних груп нашоукраїнців на рівні міст і районів та 20 груп у Львові від початку передвиборчого періоду встигли провести близько 2 тис. зустрічей з виборцями. За словами пана Олійника, працює ще 20 VIP-агітаторів, зокрема Парубій, Горинь, Кендзьор, Олійник, які вже встигли провести 230 зустрічей.

В березні Донецька міська організація партії „Наша Україна” звернулася із проханням до ЛМО „НСНУ” організувати двісті спостерігачів, відповідно по 2 спостерігачі – на дільницю. ЛМО НСНУ провела підготовку таких людей, це переважно особи, що вже брали участь у виборах як спостерігачі.

В кінці місяця виявилось, що у Городоцькій середній школі №2, де директором працює Петро Прудивус, який очолював список „Нашої України” до міської ради, одинадцятикласників змусили писати диктант „Голосуймо за патріотів”, де вказано, що „БЮТ опинився серед ворожих сил”. Декілька дітей відмовились писати такий диктант, за що отримали по одному балу.

Блок Юлії Тимошенко. Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко обрала Львів пунктом кінцевого призначення її передвиборчого туру і це дозволило тим громадянам, які вагалися у своєму виборі, зробити його на користь БЮТ.

17 березня Ю. Тимошенко прилетіла до Львова, щоб протягом дня зустрітися з виборцями Стрия, Дрогобича і Самбора, взяти участь у мітингах. Ввечері вона була гостею на „Заньківчанському вечорі” в Національному академічному театрі імені Марії Заньковецької.

24 березня близько 15 тисяч людей зібралося на мітинг з участю Тимошенко біля пам’ятника Т. Шевченку. На зустріч з лідер кою БЮТ львів’яни прийшли з прапорами з виборчою символікою блоку, а також  з національними та партійними стягами. Тимошенко зазначила, що жодної коаліції з Партією регіонів не буде. Також вона закликала не вірити соціологічним дослідженням, які не дають правдивої картини настроїв народу.

Соціалістична партія України 9 березня у Львівському історичному музеї підписала угоду про співпрацю з профспілками „Захист праці” та „Солідарність”.

ГП „Пора” 9 березня провела ще одну екстранеординарну акцію під назвою „Обережно – Граблі!”. Площу перед Ратушею виклали граблями, а спереду поставили стільці з піджаками. Метою акції було попередження виборців, аби вони не наступили на граблі, коли голосуватимуть. Граблі, на думку організаторів акції, вже давно стали символом виборів у Львові, вони так лускають по голові мешканців міста, що вони, йдучи на вибори забувають про усі невиконані обіцянки попередніх років.

Партія зелених України. Діяльність ПЗУ і протягом цього місяця була спрямована на захист довкілля, що однією з пріоритетних сфер для неї.

3 березня завершився ІІ відбірний тур конкурс двірників, що проводила ЛОО ПЗУ, за підсумками якого було нагороджено 3 львівських двірників, що претендуватимуть на головний приз – путівку до Єгипту. Всі переможці відбірних турів отримали мітли, шуфлі для снігу та горнятко від ПЗУ. Вже 16 березня відбулася церемонія нагородження найкращих двірників, один з яких методом жеребкування витягнув 10-денну путівку у Єгипет. Власником путівки стала двірник, що працює у „кечівському” будинку управління №1, Галина Паньків.

13 березня представники ЛОО ПЗУ, викладачі та студенти Львівського національного лісотехнічного університету пікетували Львівську міську раду, протестуючи проти перетворення скверів поблизу Ратуші на автостоянку та вирубування деяких насаджень в центрі міста.

19 березня відбувся велопробіг „За чистий Львів. Дорогу Велосипедистам” з довжиною траси 15,7 км. Таким чином ПЗУ висловила свій протест проти збільшення концентрації викидів в атмосферу.

 

Інциденти з політичними партіями. Якщо політична діяльність партій в березні стала дещо поміркованішою, то інциденти по відношенню до них і їх членів різко зросли.

В ніч на 5 березня у Львові було вчинено погром офісу обласного виборчого штабу КПУ.

6 березня вночі у Львові було скоєно підпал офісу кандидата на посаду міського голови Львова Петра писарчука. Документацію та оргтехніку врятувати не вдалося.

В ніч на 9 березня невідомі облили фарбою фасад будинку, в якому знаходить офіс ЛКО НРУ.

15 березня невідомі демонтували і викрали з офісу рай організації ПППУ в Кам’янка-Бузьку два партійні прапори.

Вночі 21 березня з будинку Дрогобицької філії обласної науково-медичної бібліотеки, в якому знаходиться громадська приймальня голови СПУ О. Мороза невідомі зірвали державний прапор та прапор СПУ.

21 березня з офісу обласного виборчого штабу УНБ Костенка-Плюща у Львові було викрадено агітаційну літературу на суму 1 тисяча гривень.

25 березня невідомі хулігани побили вікна в офісі ЛОО СДПУ (о).

6 березня в м. Червонограді двоє місцевих жителів вчинили сварку з жінками-агітаторами від „Нашої України”, намагались порвати виборчу агітацію і перекинути намет, на зроблені зауваження вчинили шарпанину і побили одну з агітаторок.

8 березня в м. Винники побили депутата Винниківської міської ради Ігоря Германа, який повертався додому після засідання виборчого штабу блоку „Наша Україна”.

10 березня двоє невідомих напали на агітаторів кандидата на посаду міського голови Львова Олекси Гудими.

16 березня в мікрорайоні „Сихів” на працівників штабу „Наша Україна”, які розповсюджували агітматеріали, було вчинено напад. Подібний інцидент мав місце в районі торговельного центру „Іскра”, де так само невідомі напали на представників штабу, які розповсюджували матеріали партій-учасників виборчого блоку „Наша Україна” в м. Львові з протестом проти дій виборчого штабу А. Садового, направлених на дискредитацію виборів.

17 березня у Франківському районі на вул.. Науковій до представників штабу „Наша Україна”, які розповсюджували агітматеріали про кандидата на посаду міського голови Василя Куйбіду, під’їхала машина, з якої вийшло 4 здорових незнайомці. Невідомі запиталися, що це за листівки, які вони розклеюють. Коли вони дізнались, про кого розповсюджуються агітматеріали, то представників штабу побили, а весь матеріал забрали.

Як бачимо, збитків зазнали штаби різних політичних сил, а от агітатори страждали в більшості випадків від „Нашої України”.

Підготовка до виборів. 3 березня за поданням голови обласної ТВК Львівська обласна рада прийняла рішення про виведення зі складу ТВК ще двох членів по причині їх кандидування до органів місцевого самоврядування. Загальна кількість членів ТВК після цього становить 20 чоловік.

7 березня під час транспортування зі Львова на трасі Львів-Золочів було загублено 78 вивісок, призначених для дільничих виборчих комісій виборчого округу №115.

10 березня ЦВК передала виборчі документи на Львівщину. Таким чином Львів поряд з Харковом, Черніговом, Чернівцями став одним з перших міст, що отримали виборчі бюлетені.

17 березня голова Львівської обласної ТВК Ярослав Любенко повідомив, що через технічний брак 1 млн. 448 тис. виборчих бюлетенів у Львівський області, які було надруковано на фабриці „Атлас” визнано зіпсованими. Були допущені опечатки в самому змісті бюлетеня, місцями не були дотримані лапки у назвах партій чи блоків. До того ж не була дотримана вимога ЦВК щодо вказування назв центральних блоків, що діють також на місцевих рівнях. За словами пана Любенка, ТВК не отримала відповідного листа щодо останнього.

21 березня прийняла рішення про скасування реєстрації ЛМО УРП „Собор” (Лук’яненка) на виборах до міськради, після того як отримала рішення Апеляційного суду від 21 березня щодо її не легітимності.

22 березня під час прес-конференції „Стан підготовки області до виборів” член ЦВК Андрій Магера зазначив те, що у Львові не було знято агітпродукції померлого кандидата у мери Львова Богдана Федоришина. Він вважає це некоректним, але запевнив, що цю продукцію, як продукцію інших кандидатів до 25 березня знімуть. Магера також повідомив, що процес передачі виборчих бюлетенів практично завершився. Усі 14 ОВК у Львівській області отримали виборчі бюлетені з Києва. Він також зазначив, що ДВК працюватимуть до 22 години, і проголосувати зможуть ті виборці, які до 22.00 зайшли на дільницю. Він також зазначив, що в день виборів не можна буде включати виборців у списки навіть за рішенням суду.

Напередодні завершення терміну офіційної агітації Виконком Львівської міської ради звернувся до кандидатів усіх рівнів, нагадавши, що згідно закону за день до виборів агітація будь-якого характеру заборонена, а тому висловив прохання зняти агітаційні матеріали ї не допустити порушення вимог чинного законодавства з 00.00 25 березня.

Голосування. В день голосування 26 березня у Львові та населених пунктах області всі виборчі дільниці відкрились вчасно. На деяких дільницях в районах було незначне запізнення в роботі дільниць на 15-20 хвилин. На Львівщині працювали спостерігачі від ОБСЄ та СНД. Спостерігачів зі Східної України, яких очікували, в області зареєстровано не було.

Вже 26 березня голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий повідомив, що результати виборів у Винниках можуть визнати недійсними через проведення днем раніше передвиборчої агітації за кандидата на посаду міського голови м. Винники пана Матвіїшина.

Найбільш активними були виборці ТВО №117 з центром у м. Броди, а найменш – ТВО №123 з центром у м. Турка.

Цього дня голова ЛМ ТВК Олег Щербаков впевнено констатував, що вибори у Львові відбулися. Він зазначив, що найбільшою проблемою львівських виборів були дільничні комісії. Постійні ротації керівного складу дільничих комісій вплинули на фаховість, що призвело до дрібних порушень, що мали місце під час виборчого процесу.

Результати голосування.  Вже наступного дня після виборів Андрій Садовий заявив про свою перемогу на виборах міського голови. Він сказав, що станом на 16.00 26 березня за нього на 192 виборчих дільницях Львова проголосувало 117 720 виборців, що становить 41.13%, а за головного його конкурента Василя Куйбіду – 83 469 виборців, що становить 29%.

30 березня на сервері ЦВК були оприлюднені результати опрацювання 100% протоколів. Згідно з цими даними блок „Наша Україна” на виборах до ВРУ на Львівщині набрав 37.93%, БЮТ – 33.02%. Трьохвідсотковий бар’єр також подолали: громадянський блок „Пора-ПРП” – 5.03%, Український народний блок Костенка і Плюща – 3.92% і Партія регіонів – 3.01%.

Станом на 30 березня попередні результати до районних рад області були наступними:

Бродiвська районна рада:  "Наша Україна" – 25,77%, БЮТ – 18,70%, ВО "Свобода" – 12,32%, Блок Литвина – 7,06%, Блок Костенка i Плюща – 6,06 %, ХДС – 5,17%, "Вiдродження" – 3,92%, СПУ – 3,65%.

Буська районна рада: БЮТ – 23,46%, "Наша Україна" – 23,34%, Блок Костенка i Плюща – 11,48%, Блок Литвина – 7,27%, "Еко+25%" – 5,06%, СПУ – 4,29%, УРП "Собор" – 3,1%, ПППУ – 3,04%, "Пора" – 3,03%. 

Городоцька районна рада: "Наша Україна" – 26,65%, БЮТ – 20,89%, "Вiдродження" – 7,78%, ПППУ – 6,77%, Блок Литвина – 3,73%, ПРП – 4,53%, "Пора" – 4,05%, "Еко+25" – 3,98%.

Дрогобицька районна рада: "Наша Україна" – 27,35%, БЮТ – 24,54%, Блок Костенка i Плюща – 5,32%, КУН – 4,64%, ПППУ - 4,49%, "Пора" – 3,68%, Блок Кармазiна – 3,16%.

Дрогобицька мiська рада: БЮТ – 17,21%, "Наша Україна" – 16,61%, "Пора" – 16,06%, Блок Костенка i Плюща – 5,42%, ПППУ – 4,48%, КУН – 4,24%.

Жидачiвська районна рада: "Наша Україна" – 40,26%, БЮТ – 19,43%, Блок Костенка i Плюща – 13,24%, СПУ – 4,09%, "Пора" – 3,16%.

Жовкiвська районна рада:  "Наша Україна" – 36,2%, БЮТ – 22,5%, "Пора" – 4,7%, Блок Костенка i Плюща – 4,02%.

Золочiвська районна рада: "Наша Україна" – 41,40%, БЮТ – 31,56%, ПППУ – 3,9%, Блок Костенка i Плюща – 3,33%, Блок Литвина – 3,01%.

Кам'янсько-Бузька районна рада: БЮТ – 20,38%, "Наша Україна" – 17,67%, Блок Литвина – 12,45%, ПППУ – 8,84%, ВО "Свобода" – 6,9%, "Пора" – 5,02%, УРП-"Собор" – 3,97%, Блок Костенка i Плюща – 3,64%.

Миколаївська районна рада: БЮТ – 28,74%, "Наша Україна" – 28,32%, УРП "Собор" – 8,79%, Блок Костенка i Плюща – 5,7%, ПППУ – 5,2%, "Пора" – 3,38%.
Мостиська районна рада: ПППУ – 25,29%, "Наша Україна" – 19,44%, БЮТ – 18,82%, Блок Костенка-Плюща –10,48%, Пора – 4,74%.

Перемишлянська районна рада:  БЮТ – 26,61%, "Наша Україна" – 26,12%, Блок Литвина – 6,8%, Блок Костенка i Плюща – 6,06%, "Пора" – 5,68%, Блок Кармазiна – 5,43%, ВО "Свобода" – 3,72%.

Пустомитiвська районна рада: "Наша Україна" – 28,76%, БЮТ – 26,48%, "Пора" – 8,76%, Блок Костенка i Плюща – 7,75%, ВО "Свобода" – 4,28%, ХДС – 3,51%.

Радехiвська районна рада:  "Наша Україна" – 28,7%, БЮТ – 28,5%, Блок Литвина – 9,3%, "Пора" – 7,2%, Блок Костенка i Плюща – 6,7%, ВО "Свобода" – 4,1%.

Самбiрська районна рада: БЮТ – 30,4%, "Наша Україна" – 26,46%, Блок Костенка i Плюща – 7,88%, ПППУ – 5,29%, "Вiдродження" – 5,26%, УРП "Собор" – 4,98%, "Пора" – 3,24%.

Сколiвська районна рада: "Наша Україна" – 35,51%, БЮТ – 22,74%, Блок Костенка i Плюща – 9,19%, ПРП – 5,98%, "Пора" – 4,78%, Блок Кармазiна – 3,43%, "Вiдродження" – 3,39%.

Сокальська районна рада: "Наша Україна" – 34,04%, БЮТ – 26,65%, "Пора" – 7,81%, Блок Литвина – 3,52%.

Старосамбiрська районна рада: "Наша Україна" – 20,16%, БЮТ – 17,58%, НСНУ – 17,52%, ПППУ – 4,93%, Блок Костенка i Плюща – 4,67%, Блок Олiйника i Сироти – 4,63%, Блок Литвина – 4,24%, УРП-"Собор" – 3,24%, СПУ – 3,03%.

Стрийська районна рада: "Наша Україна" – 34,19%, БЮТ – 27,52%, Блок Костенка i Плюща – 13,11%, ПРП – 3,46%, "Пора" – 3,45%, ВО "Свобода" – 3,27%.

Туркiвська районна рада: "Наша Україна" – 22,63%, БЮТ – 21,79%, "Нова сила" – 9,77%, СПУ – 8,99%, "Вiдродження" – 8,94%, Блок Литвина – 7,9%, ВО "Свобода" – 3,72%, "Пора" – 3,3%.
 Яворiвська районна рада: "Наша Україна" – 33,34%, БЮТ – 29,05%, ПППУ – 3,72%, Блок Костенка i Плюща – 3,58%, "Пора" – 3,46%, Блок Литвина – 3,42%, "Вiдродження" – 3,29%, "Еко+25" – 3,09%.

Попередні результати виборів до Львівської міської ради свідчать пре те, що прохідний бар’єр долає 7 політичних сил: „Наша Україна” – 24.32%, БЮТ – 19.48%, ГП „Пора” – 7.99%, ВО „Свобода” – 6.65%, Блок Костенка і Плюща – 5.88%, ПРП – 3.99%, Партія регіонів – 3.15%. На межі прохідного бар’єру знаходяться Блок Писарчука – 2.96% і Блок Кармазина – 2.46%.

В цей же час під час засідання Винниківської міської ТВК було прийнято рішення про визнання виборів міського голови Винник недійсними. За таке рішення проголосувало 10 членів ТВК, а проти – 3.

Через невдоволеність результатами виборів у Львові 30 березня було створено Координаційну раду опору, що формуватиме паралельні ради в області. До ради опору увійшли СПУ, Партія захисників вітчизни, НПУ, „Еко+25%”, „Відродження”, СелПУ. Спочатку зазначалось що до Ради увійде ще ВО „Свобода”, але Олег Тягнибок  цю інформацію спростував. Крім того учасники коаліційної ради розгорнули біля Львівської ОДА наметове містечко як акцію протесту і непокори, метою якої стало визнання виборів на Львівщині недійсними.

Схоже на те, що невдоволені результатами голосування кандидати, партії і блоки подаватимуть позови до суду, а тому в квітні суди займатимуться розглядом справ стосовно перерахунку голосів чи визнання виборів недійсними.

Найбільшою популярністю серед львів’ян і населення області користується блок „Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко і про це свідчать попередні результати голосування до рад всіх рівнів. Проте варто відзначити, що обираючи депутатів місцевих рад, громадяни керувались тим, що вони знали про першу п’ятірку зі списку, тобто голосування носило персоніфікований характер.

 

Джерело: Виборчий процес-2006  в Україні: політико-правові аспекти та регіональні особливості / Укл. Романюк А.С., Скочиляс Л.С. – Львів: ЦПД ЛНУ ім.І.Франка, 2006. – С.37-41.