Ліга арабських держав (ЛАД) підтримала позицію Палестини і відкинула план президента США Дональда Трампа з врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, також відомий як «угода століття». Про це оголосили журналістам після екстреного засідання глав МЗС арабських країн.

За словами глави палестинського МЗС Ріяда аль-Малікі, міністри «закликали світове співтовариство не мати справу з цим несправедливим планом». «Ми будемо домагатися підтримки з боку Організації ісламського співробітництва, Африканського союзу і Руху неприєднання», – додав він.

Генсек ЛАД Ахмед Абу аль-Гейт заявив, що «рішення прийнято всіма арабськими державами, і воно зводиться до того, що” угода століття “відкидається». У тексті підсумкового комюніке план називається «американо-ізраїльським».

28 січня Трамп разом з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху оголосили ключові положення «угоди століття». США запропонували нерозривно зв’язати тунелем територію Палестини, що складається з сектора Газа і Західного берега, столицею ж арабської держави визнати частину Східного Єрусалиму (за словами Нетаньяху, передмістя Абу-Діс). При цьому Трамп назвав Єрусалим «неподільною столицею» Ізраїлю і повідомив про намір визнати єврейські поселення ізраїльською територією. Як умову мирного процесу Трамп зажадав від влади Палестини демілітаризації Гази, відмови від методів збройної боротьби і підтримки руху ХАМАС. США пропонують спрямувати 50 мільярдів доларів інвестицій, в тому числі на створення робочих місць для палестинців і компенсації за втрачене житло.

Від ЦПД