Колишній віце-президент США Джозеф Байден і сенатор штату Вермонт Берні Сандерс посперечалися через Росію, коронавірус і соціальні програми на теледебатах Демократичної партії, що пройшли 15 березня. Текстовий запис опублікувало видання The New York Times.

Обговорюючи питання зовнішньої політики, Байден і Сандерс торкнулися відносин з Москвою. За словами першого, він міг би посприяти виробленню угоди зі скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) ще під час президентства Барака Обами. У той же час Байден зазначив, що Сандерс підтримував розвиток відносин з Росією, яка нібито втручалася в американські вибори. Сенатор Вермонта заперечив, що «завжди виступав проти авторитаризму».

Потім представники Демократичної партії обговорили заходи щодо боротьби з коронавірусів. Обидва заявили, що ситуація порівнянна з війною. Вони запропонували різко розширити масштаби обстеження населення і збільшити кількість ліжок у лікарнях.

Через поширення коронавірусу теледебати перенесли в студію телекомпанії CNN у Вашингтоні, де була відсутня публіка.

13 березня в американському штаті Луїзіана через пандемію відклали праймеріз, які повинні були пройти в рамках президентської гонки. Це перший штат США, який пішов на такі заходи.

За словами представника держсекретаря Луїзіани, праймеріз, заплановані на 4 квітня, перенесено на 20 червня.

Пандемія вплинула і на президентські кампанії можливих кандидатів в президенти від Демократичної партії, пише CNBC. Колишній віце-президент Джо Байден і сенатор Берні Сандерс, яким по 77 і 78 років відповідно, відмовилися від всіх великих заходів з особистою участю.

За підсумками вже завершених праймеріз Байден заручився підтримкою 881 делегата-виборщика, Сандерс – 725. Для офіційного висунення кандидатом в президенти необхідні голоси 1 991 делегата. Кандидатом від Республіканської партії, ймовірно, стане діючий президент Дональд Трамп, який не має реальних конкурентів у партійній боротьбі.

Від ЦПД