Великобританія направить кораблі британського флоту в Чорне море в знак підтримки України в зв’язку з ситуацією на російсько-українському кордоні. Про це повідомляє The Times з посиланням на джерела в ВМС.

Згідно з даними видання, ескадрений міноносець і протичовновий фрегат відокремляться від авіаносної групи королівського флоту в Середземному морі і пройдуть через Босфор у Чорне море. Мета їх розміщення біля берегів України – демонстрація солідарності Лондона з Києвом і союзниками по НАТО в регіоні. Очікується, що британські кораблі увійдуть в Чорне море в травні.

Раніше повідомлялося, що есмінці США, які також прямували в Чорне море, змінили курс після розмови президента Росії Володимира Путіна і американського лідера Джо Байдена: зайшли на острів Крит і провели цілий день в пункті матеріально-технічного забезпечення Військово-морських сил США.

Про плани США направити військові кораблі до кордонів Росії стало відомо 8 квітня. За даними CNN, Білий дім таким чином хотів підтримати Україну. У Пентагоні цю інформацію не підтвердили, але турецька влада заявили про отримання повідомлення про прохід двох військових кораблів в акваторію Чорного моря.

Від ЦПД