Головна

Новини

Проекти

 

Львівська візія української політики

 

У суботу, 10 січня, Центр політичних досліджень спільно з Інститутом соціо-гуманітарних проблем людини Західного наукового центру провів „круглий стіл” за участю провідних політиків і політологів Львівщини. Дискусія була організована в рамках проекту „Аналітична дільність Центру політичних досліджень”, що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”. Нинішній „круглий стіл” можна назвати установчим, оскільки відтепер зустрічі такого плану проводитимуться щомісячно. Перша зустріч була присвячена підсумкам минулого політичного року і перспективам поточного року. Основну канву зустрічі було побудовано довкола представників двох політичних таборів – провладного та опозиційного, що змогли взяти участь у зустрічі – голови ЛОО Партії регіонів Олексія Радзієвського та керівника штабу „Нашої України” на Львівщині Петра Олійника.

Обидва політики спробували змалювати їхнє бачення підсумків 2003 року. Петро Олійник до основних позитивів минулого року зарахував розвінчування трьох міфів:

1) міфу про всесильність Адміністрації президента (приклад - збереження посади голови Київської міської держадміністрації Олександром Омельченком);

2) міф про всесильність тенденційних ЗМІ (незважаючи на деформоване висвітлення опозиції і постаті Ющенка, довіра до нього залишається досить високою);

3) міф про коаліційність нинішнього уряду (уряд представляє різні політичні сили, але реально він не є коаліційним і не становить цілісного організму).

Олексій Радзієвський закцентував на тому, що не можна роз’єднувати політику та економіку. А в економічному сенсі Україна в минулому році в багатьох галузях просунулася уперед. Особливо пан Радзієвський відзначив те, що уряд, який очолює лідер Партії регіонів Віктор Янукович, зумів гідно вийти із аграрної кризи. Щоправда Радзієвсьский теж погодився з тим, що нинішній уряд лише декларативно називається коаліційним урядом. „Нинішня коаліційність, - каже Олексій Радзієвський, - це лише вивіска, але це перший крок до коаліційного уряду”. Стосовно „Нашої України”, то для неї минулий рік, на думку лідера обласного осередку ПР, був роком невикористаних можливостей. І основна причина в тому, що у блоці багато гетьманів, кожен з яких намагається підняти свою булаву вище за іншого.

Окрім політиків, на зустрічі були присутні також відомі науковці, політологи та аналітики-практики, а саме професор Володимир Мельник, директор Центру політичних досліджень Анатолій Романюк, завідувач кафедри політології ЛНУ ім.І.Франка Микола Поліщук, доцент кафедри політології Львівської комерційної академії Степан Рутар, представник агенції „Контекст-медіа” Ігор Танчин, президент СГК „Генеза” Любомир Скочиляс, політологи Юрій Шведа, Тарас Батенко, Богдан Бачинський.

Загалом учасники розглянули і розвинули бугато ідей і проблем політичного сьогодення, таких як конституційна реформа, пропорційна виборча система, президентські вибори, влада і опозиція. Докладніший виклад висловлених думок політиками і політологами Центр політичних досліджень обіцяє оприлюднити невдовзі через ЗМІ, а також шляхом публікації у власному віснику „Політекс” („Політична експертиза”).

 

Головна

Новини

Проекти

 

ã Центр політичних досліджень