Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звинуватив міністра оборони Росії Сергія Шойгу і приватну військову компанію (ПВК) Вагнера у веденні війни в Лівії. Про це повідомляє телеканал NTV, що публікує фрагменти інтерв’ю з турецьким лідером.

У бесіді журналістами турецький лідер розповів про фотографію, на якій в одному приміщенні зафіксовані Шойгу, глава Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов, командувач Лівійської національної армією (ЛНА) Халіфа Хафтар, а також чоловік, кого Ердоган назвав керівником ПВК Вагнера.

«Всі вони є вищими військовими чиновниками Росії, і вони керують “Вагнером”. І вони все ще продовжують заявляти, що у них немає ніяких зв’язків [з “Вагнером”]. В даний час Росія керує війною [в Лівії] на найвищому рівні», – сказав він.

У січні 2020 року президент Росії Володимир Путін відповів на питання про можливу присутність російських найманців в Лівії. За його словами, якщо там і присутні громадяни нашої країни, то вони не представляють інтереси Москви і не отримують фінансування від держави.

ПВК Вагнера – неофіційне збройне формування, яке пов’язують з петербурзьким бізнесменом Євгеном Пригожиним. Вважається, що його найманці надають послуги із забезпечення безпеки в декількох країнах Африки, серед яких Демократична Республіка Конго, Судан, Лівія, Мадагаскар, Ангола, Гвінея, Гвінея-Бісау, Мозамбік, Зімбабве і Центральноафриканська Республіка (ЦАР). Вони також брали участь у бойових діях на Донбасі, в Сирії і прямували в Судан для підтримки президента Омара аль-Башира.

Від ЦПД