Грузинська влада допустила, що може відмовитися від проведення в травні в Тбілісі засідання комітету міністрів Ради Європи, якщо в саміті візьме участь міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Про це пише «Комерсант» з посиланням на джерела, близькі до уряду Грузії.

Згідно з грузинським законодавством, Лавров не може в’їжджати на територію країни, оскільки без дозволу Тбілісі відвідував «окуповані території» Абхазії і Південної Осетії.

Відзначається, що влада Грузії може попросити керівництво Ради Європи перенести зустріч у французький Страсбург, в якому розташовується штаб-квартира організації.

28 січня грузинський президент Саломе Зурабішвілі заявила, що Грузія готова прийняти делегацію з Росії, яка повинна приїхати на захід Ради Європи. За її словами, Тбілісі поважає свої міжнародні зобов’язання і прийме російських представників відповідно до правил організації. При цьому політик підкреслила, що це буде «непросто прийнято народом Грузії».

Раніше повідомлялося, що грузинські опозиціонери пообіцяли зустріти Лаврова масовими протестами. Вони мають намір закликати владу задіяти проти нього «закон про окупацію». Зокрема, член парламенту від «Єдиного національного руху» (ЄНР) Роман Гоцирідзе пригрозив російському міністру «гарячим» прийомом.

Відносини між Росією і Грузією загострилися наприкінці червня. У Тбілісі спалахнули багатотисячні акції протесту, причиною яких стала участь російської делегації в сесії Міжпарламентської асамблеї православ’я, де депутат Держдуми Сергій Гаврилов зайняв крісло спікера парламенту Грузії.

Від ЦПД