Жителів Донбасу, які отримають громадянство Росії, необхідно позбавляти українських паспортів. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник міністра з тимчасово окупованих територій України Юрій Гримчак.

Він зазначив, що Конституція України дозволяє громадянам мати паспортом тільки однієї країни. «Тому ті люди, які будуть отримувати або вже отримують громадянство Російської Федерації, можуть втратити громадянство України», – додав чиновник.

Гримчак вважає, що рішення російської сторони спростити видачу паспортів жителям Донбасу націлене на «дестабілізацію ситуації і легалізацію дій бойовиків». На його думку, російське громадянство допоможе «працівникам окупаційної адміністрації Донбасу» уникнути кримінального переслідування з боку України.

Президент Росії Володимир Путін 1 травня ввів спрощений порядок отримання російського громадянства для деяких категорій громадян України, а 24 квітня спростив процес отримання громадянства Росії особам, які проживають в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) України. Території ОРДЛО фактично контролюються представниками самопроголошених Донецької і Луганської народних республік.

Рішення російського лідера викликало резонанс в суспільстві: штаб обраного президента України Володимира Зеленського назвав ці дії ворожими, Євросоюз звинуватив Росію у посяганні на суверенітет України, а в США назвали рішення частиною «окупаційного плану». Російська сторона заявляє, що захід має гуманітарний характер.

Від ЦПД