Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський (40% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме).

Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова, проведеного 13-17 лютого

 

 15% мають намір голосувати за Юрія Бойка, 13,5% – Петра Порошенка, 10% – за Юлію Тимошенко.
У лютому 2020 року президенту Зеленському довіряють 51,5%, не довіряють – 41%. Соціологи відзначають, що рівень довіри до Зеленського був найвищим у вересні 2019 року – тоді йому довіряли 79% громадян, не довіряли – лише 13,5%.
 

Також у лютому значно знизилася частка тих, хто вважають, що дії Зеленського в першу чергу спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів (37% проти 54,5% у вересні 2019 року), і значно зросла кількість українців, які вважають, що дії президента спрямовані на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення (41% проти 24,5% у вересні).
 

Раніше соціологи повідомляли, що в Україні різко зросла кількість незадоволених курсом Зеленського.

У першому турі виборів 31 березня 2019 року за Зеленського проголосували 30.24% виборців. У другому турі  21 квітня 2019 року Зеленського підтримали 73,22% виборців.

Тим часом, як свідчить опитування Центру Разумкова, довіра українців до двох ключових органів країни, Верховній Раді і Кабінету міністрів, від початку їх роботи знизилася в кілька разів.

У вересня 2019 року, після обрання нового складу Верховної Раді, їй довіряли 57% опитаних, не довіряли ˗ 25%, у лютому 2020 року ˗ відповідно довіряють 28% і не довіряють 65%.

Водночас діяльність президентської фракції “Слуга народу” у Верховній Раді респонденти частіше оцінюють негативно (47%), тоді як позитивну оцінку її діяльності дали 34%.

Ця оцінка істотно погіршилася порівняно з вереснем 2019 р., коли 50% громадян оцінювали її позитивно і лише 11% негативно.

Разом з тим, зріс рівень негативізму і в оцінці діяльності інших депутатських фракцій та груп.

 

Уряду у вересні 2019 р. довіряли 57% респондентів, не довіряли ˗ 22%, у лютому 2020 року ˗ відповідно 28% і 64,5%.

 

Також згідно із результатами зазначеного дослідження, у лютому 2020 року рейтинг “Опозиційної платформи ˗ За життя”, “Європейської солідарності” та “Батьківщини” зріс, у “Слуги народу” знизився на 9%, а партія “Голос” не потрапила б у Раду з 3,2% підтримки виборців.

“Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 36% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме).

За “Опозиційну платформу ˗ За життя” готові віддати свій голос 15% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором , за “Європейську солідарність” ˗ 13%, за ВО “Батьківщина” ˗ 10%, за партію “Сила і честь” ˗ 5%”.

Таким чином, до Верховної Ради не потрапила би партія співака Святослава Вакарчука “Голос”, натомість, з урахуванням похибки, мала шанс пройти б “Сила і честь” Ігоря Смешка.

Соціологи відзначають, що порівняно з результатами січневого опитування рівень підтримки “Слуга народу” знизився з 45% до 36%.

Після того зросли наміри голосувати за ВО “Батьківщина” (з 8% до 10%).

 

 Також за результатами опитування стало відомо, що майже половина українців не знають, хто такий новопризначений голова Офісу президента Андрій Єрмак.Така відповідь пропонувалася як варіант під час визначення рівня довіри до політиків та громадських діячів.

Зокрема, 43,5% опитаних відповіли, що не знають Андрія Єрмака. На другому місці по “незнанню” виявився політв’язень Олег Сенцов (12%). В опитуванні не запитували про колишнього голову ОП Андрія Богдана.

Зазначимо, що лише до двох з-поміж тих, чиє прізвище було представлене в опитувальнику, довіра висловлюється частіше, ніж недовіра: Володимир Зеленський (йому довіряють 52% опитаних, не довіряють – 39%) та Сенцов (відповідно 39% і 33%).
 

Опитування проводилося з 13 по 17 лютого серед 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради проходили в липні 2019 року. Тоді президентська партія “Слуга народу” вперше в українській історії змогла сформувати монобільшість у парламенті.

За кандидатів від цієї партії проголосували 43,16% виборців, які прийшли на дільниці. Всього до парламенту змогли потрапити 5 партій.

Згідно із опитування групи “Рейтинг“, проведеного в грудні 2019 року, “Слуга народу” мала підтримку 47,8%.

За результатами січневого опитування “Рейтингу” “Слугу народу” підтримували 42,2% українців.

До слова, за результатами останнього опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 22-23 лютого, 74% українців не підтримують протести проти розміщення евакуйованих з Китаю, які відбулися напередодні.

Підтримали протести лише 15% опитаних, 11% – вагалися з оцінкою.

Соціологи відзначають, що чим вищий рівень освіти та доходів, тим вищий рівень несприйняття протестів проти евакуації.

 

У регіональному розрізі найбільше тих, хто не підтримав такі дії, – на Півдні країни (80%).

Опитування проходило 22-23 лютого серед 1200 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%.  

Від ЦПД