Шотландська національна партія (ШНП), яка має більшість у регіональному парламенті, захотіла домогтися проведення другого референдуму про незалежність. Про відповідний намір заявила перший міністр Шотландії та голова ШНП Нікола Стерджен, передає ТАРС.

Політик пообіцяла незабаром подати низку програмних документів, які доведуть доцільність здобуття регіоном незалежності. Вона наголосила, що жителі Шотландії страждають від зростання вартості життя, інфляції, економічної нерівності, а також інших наслідків Brexit, за які вони не голосували.

За словами Стерджен, зараз Шотландія має відповісти на принципове питання. «Чи ми залишатимемося поза ЄС, прив’язані до британської економічної моделі, яка прирікає нас на порівняно несприятливі економічні та соціальні перспективи, які, ймовірно, погіршуватимуться з часом? Чи будемо з надійною та оптимізмом орієнтуватися на досвід порівняних з нами країн по всій Європі?» – уточнила вона.

Міністр додала, що Лондон має видати дозвіл на референдум, якщо ще «зберігає хоч якусь повагу до демократії». Вона сподівалася, що голосування буде організовано до кінця 2023-го.

Референдум з питання незалежності Шотландії вперше відбувся 18 вересня 2014 року. Близько 55% учасників референдуму висловилися за збереження країни у складі Сполученого Королівства. З того часу про бажання відокремитися від Великобританії говорять упродовж багатьох років. 2016-го Лондон схвалив розробку законодавчої бази для повторного голосування.

Від ЦПД