Швеція вирішила поступитися Туреччині та виконати дві з десяти вимог Анкари для вступу до НАТО. Про це повідомляє BBC News Türkçe з посиланням на заяву генерального секретаря альянсу Йєнса Столтенберга на прес-конференції у Стокгольмі разом із прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон.

За словами генсека, Швеція розпочала процедуру зміни антитерористичних законів та готує нове правове регулювання експорту зброї. У свою чергу Андерссон заявила, що нове антитерористичне законодавство набуде чинності вже з 1 липня.

«Ми хочемо зробити свій внесок у боротьбу з тероризмом. Тверда позиція Швеції щодо цього питання не викликає сумнівів», — наголосила політик.

На початку червня Анкара поставила перед Стокгольмом і Гельсінкі десять умов, які необхідно виконати для безперешкодного входження в НАТО. Умови насамперед пов’язані з упійманням членів організацій, визнаних у Туреччині терористичними. Турецька сторона наполягає на заморожуванні активів та закритті асоціацій, пов’язаних з тероризмом, депортації та екстрадиції імовірних членів екстремістських організацій, а також пропонує ділитися з нею розвідданими та зняти обмеження проти оборонної промисловості країни.

Від ЦПД