Центральний комітет Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК) у неділю, 23 жовтня, переобрав Сі Цзіньпіна на посаду генерального секретаря на третій термін. Про це повідомляє Центральне телебачення Китаю.

Голосування відбулося на першому пленумі ЦК Компартії Китаю 20-го скликання. Сі Цзіньпін також було затверджено на третій термін на посаду голови Військової ради ЦК КПК. Як очікується, голова КНР Сі Цзіньпін збереже свою посаду глави держави.

Новий склад Політбюро

Крім того ЦК Компартії Китаю затвердив новий склад Постійного комітету Політбюро. До нього знову увійшли семеро людей, включаючи чотирьох нових членів.

Членами комітету стали Сі Цзіньпін, Лі Цян, Чжао Лецзі, Ван Хунін, Лі Сі, Цай Ці та Дін Сюесян. Всього до нового складу Політбюро ЦК Компартії Китаю увійшли 24 особи.

Раніше Сі Цзіньпін зробив серйозні перестановки у ЦК Компартії КНР. В опублікованому після закриття XX Всекитайського з’їзду КПК новому списку членів ЦК партії були відсутні чотири члени постійного комітету політбюро ЦК — керівного органу із семи осіб.

Читайте також: У США назвали три сценарії зниження ролі долара

Так, з його складу були виключені такі ветерани-важковаговики, як прем’єр Держради Китаю Лі Кецян, голова Всекитайського комітету народної політичної консультативної ради Ван Ян, голова постійного комітету Всекитайських зборів народних представників (парламенту країни) Лі Чжаньшу та віце-прем’єр Хань Чжен.

При цьому Лі Кецян та Ван Ян не досягли пенсійного віку у 68 років і могли б обіймати свою посаду ще рік. Однак голові КНР Сі Цзіньпіну необхідна молодша команда, яка зможе підтримати його під час переобрання, пише South China Morning Post.

Від ЦПД