Президент США Дональд Трамп обмежив видачу віз громадянам шести країн, в тому числі Киргизії. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

Під обмеження також потрапили Еритрея, М’янма, Нігерія, Судан і Танзанія. У Білому домі уточнили, що ці країни не в змозі проводити процедури належного управління ідентифікацією або не відповідають основним вимогам національної безпеки.

«Для національної безпеки і верховенства здорового глузду вкрай важливо, щоб, якщо іноземна держава бажає отримати вигоду від імміграції та візитів до Сполучених Штатів, вона задовольняла базові умови безпеки, викладені американськими правоохоронними та розвідувальними фахівцями», – йдеться в заяві.

Обмеження стосуються іммігрантів, які планують жити в США, і не будуть застосовуватися до туристів чи бізнесменів.

Раніше, в січні, повідомлялося про плани Трампа обмежити видачу віз громадянам семи країн, в тому числі Білорусі. У Мінську відмовилися коментувати цю новину, пославшись на те, що білоруський МЗС не отримував офіційного повідомлення від американської сторони.

У вересні 2017 року США в якості розширення заходів національної безпеки заборонили в’їзд до себе громадянам Ірану, Лівії, Сомалі, Сирії, Ємену, Венесуели, КНДР і Чаду. Такий радикальний крок був викликаний неможливістю безпечного відбору іммігрантів. Передбачається, що заборона на в’їзд допоможе перешкодити потенційним терористам пробратися на територію США.

Від ЦПД