Країни Європейського союзу почали боротьбу за українських гастарбайтерів – багато держав намагаються створити найбільш комфортні умови для роботи в їхніх містах. Як пише газета Rzeczpospolita, перший претендент, який ризикує залишитися без робочих з України, – Польща.

У цій країні, за інформацією видання, в 2019 році працювали близько двох мільйонів іноземних працівників, більшість з яких – громадяни України. В основному вони працювали на короткостроковій основі (до шести місяців на рік), що обумовлено труднощами при отриманні дозволу на проживання чи дозволу на роботу. У 2020 році ситуація для Варшави може змінитися, прогнозує президент агентства з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот (Krzysztof Inglot).

За його словами, в цьому році українців буде складніше переконати працювати в Польщі, оскільки, наприклад, в березні в Німеччині вступлять в силу правила, що полегшують працевлаштування фахівців з країн, які не входять до ЄС. Конкуренцію Варшаві складе також Прага – в Чехії українці зможуть швидко отримати дворічну дозвіл на роботу. Простіше українцям буде і в Угорщині – там громадянам України дадуть право працювати протягом року.

Польські чиновники відзначають, що було б доцільно ввести для іноземців програми, що прискорюють адаптацію та інтеграцію. Це передбачав розроблений ще в середині 2018 року проект нової міграційної політики Польщі. Міжвідомча робоча група з міграції 17 грудня 2019 року, відзначає Rzeczpospolita, вирішила створити робочу групу, яка підготує проект документа з викладенням основних положень міграційної політики країни. Потім проект буде спрямований на консультацію, а після представлений на затвердження Раді міністрів. Коли це станеться – невідомо, але інші країни вже активізували зусилля для залучення робітників з України, пише газета.

Від ЦПД