Військові дії в Україні дозволили системі супутникового зв’язку Starlink мільярдера Ілона Маска «пройти випробування вогнем», внаслідок чого бізнесмен дуже вплинув на війну, пише видання Politico.

Після початку російської агресії Маск вирішив відкрити Україні вільний доступ до системи Starlink та відправив у країну безліч станцій. За даними Politico, військові в США були вражені здатністю компанії протягом кількох днів доставити їх до України та підтримувати у робочому стані, незважаючи на атаки з боку російських хакерів.

За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, країна має у своєму розпорядженні понад 11 тисяч станцій Starlink. Американське видання зазначає, що він звернувся через Twitter до Маски з проханням надати обладнання 26 лютого, і вже за два дні Україна отримала першу партію.

У свою чергу, компанія SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту додаткові супутники та зобов’язалася оплачувати Україні весь доступ до інтернету. Автор видання заявив, що українські артилеристи при попаданні по противнику повинні дякувати Маскі за Starlink, через яку вони координують свої дії.

Тим часом міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що країна отримала від підприємця, засновника Tesla та SpaceX Ілона Маска сонячні панелі.

За заявою Міністра, Маск передав сонячні станції Tesla Powerwall для забезпечення роботи об’єктів критичної інфраструктури Києва та області. Вони подають резервне живлення у разі відключення електрики.

Голова Мінцифри Федоров показав світлини сонячних панелей, встановлених у селищі Бородянка Київської області. Число переданих сонячних панелей не уточнюється.

У квітні розповідалося, що система супутникового зв’язку Starlink, також заснована Маском, змогла обійти російські засоби радіолокаційної боротьби, змінивши один рядок коду після того, як з’явилися дані про спроби заглушити систему.