У тимчасового уряду Афганістану буде амір аль-Мумін (повелитель правовірних, титул мусульманських правителів, – прим. ред.), який очолить Ісламський Емірат Афганістан. Подробиці формування владних структур розкрили джерела Al Jazeera в «Талібані».

За словами співрозмовників видання, в уряд увійдуть представники всіх національних груп, що проживають в країні, в тому числі етнічні таджики і узбеки. Термін дії тимчасового керівного органу поки невідомий.

Щоб визначити форму правління і призначити міністрів, була скликана вища керівний рада. На даний момент розглядається створення судової системи, міністерства внутрішньої безпеки, оборони, закордонних справ і інформації.

Глава політичного офісу талібів мулла Абдул Гані Барадар знаходиться в Кабулі, а син засновника руху мулли Мухаммеда Омара мулла Мухаммед Якуб приїхав з Кандагара для консультацій щодо формування уряду.

За даними джерел, представники США в свою чергу наполягають на залученні деяких членів старих урядів. Серед них колишній президент Афганістану Хамід Карзай і глава Вищої ради з національного примирення Абдулла Абдулла.

Раніше «Талібан» визначився з системою управління Афганістаном. До ради увійдуть глава мулла Абдул Гані Барадар, мулла Мухаммед Якуб, а також високопоставлений член терористичного угрупування «Мережа Хаккані» Халіль аль-Рахман Хаккані та інші.

Від ЦПД