Виборча комісія Таїланду має намір розпустити опозиційну партію, яка висунула старшу сестру короля кандидатом в прем’єр-міністри. Про це йдеться в заяві виборчкому, пише Postup.

У ньому наголошується, що справу стосовно «Тхаі Ракса Чат» ініціюють в Конституційному суді. Комісія вважає, що партія порушила закон, що забороняє залучати монарха і його родину до політики, і здійснила «акт, що суперечить монархії». 14 лютого суд оголосить, чи прийме цю справу до розгляду.

Як зазначає Reuters, якщо «Тхаі Ракса Чат» визнають винною, її розпустять, а членам ради заборонять висуватися на політичні посади. Таким чином партія прихильників поваленого в 2006 році прем’єр-міністра Таксіна Чинавата може бути виведена з політики.

Виборча комісія відмовилася реєструвати Убон Ратану як кандидата 11 лютого. При цьому її брат, король Маха Вачіралонгкорн, назвав висунення недоречним і неконституційним.

Принцеса вибачилася перед народом за виниклі політичні труднощі: «Я жалкую, що моє щире намір працювати на країну і громадян Таїланду викликало проблеми, які не повинні виникати в наш час».

Про висунення Убол Ратани стало відомо 8 лютого. Вона старша дитина нині покійного короля Пхуміпона Адульядета (Рами IX) і королеви Сірікіт. Вона відмовилася від офіційного королівського титулу в 1972 році, коли вийшла заміж за американця. У 1998-му жінка розлучилася, а в 2001-му разом з дітьми повернулася на батьківщину. Вона не повернула свій титул, але політики і суспільство вважають її частиною королівської сім’ї.

У той же час на Убол Ратану не поширюється закон, за яким образа на адресу царського монарха або членів королівської сім’ї карається тюремним строком до 15 років.

Вибори в Таїланді призначені на 24 березня. Вони стануть першими після перевороту 2014 року. За посаду прем’єр-міністра побореться і нинішній глава уряду Прают Чан-Оча, колишній військовий, який прийшов до влади після перевороту.

Від ЦПД