Шведські вчені із Стокгольмського університету виявили, що реакція людей на природні запахи є показником їх політичних уподобань. Про це пише видання Daily Mail.

Дослідники провели масштабний онлайн-опитування жителів різних країн. Метою було виявити залежність між перевагами соціальної організації і запахами, які люди сприймають позитивно або негативно.

Для жителів США в анкету було додано питання, за кого вони збираються голосувати на президентських виборах 2016 року. З’ясувалося, що люди, які вкрай погано сприймають природні запахи, наприклад сечі і поту, більше були схильні голосувати за Дональда Трампа. Ті, хто більш терпимо ставився до таких запахів, віддавали перевагу іншим кандидатам.

Читайте також: Мужская и женская одежда оптом: для бизнесменов и рядовых покупателей

На думку автора роботи психолога Йонаса Олофссона, людей, які відчувають відразу до запахів тіла, приваблюють авторитарні політичні лідери. Він пояснює це тим, що у них розвинений особливий інстинкт, що допомагає уникати інфекційних захворювань. Тобто бажання дистанціюватися від неприємних запахів пов’язано з бажанням жити в соціумі з сильним розшаруванням.

При цьому прихильників демократичного устрою суспільства приваблюють природні запахи. Вони відчувають близькість до людей і вважають себе у безпеці.

 

Від ЦПД