Американський фінансист Джорд Сорос застеріг Євросоюз від долі СРСР. Його стаття «Європа, будь ласка, прокинься» опублікована на сайті Project Syndicate.

За словами мільярдера, керівники і громадяни ЄС не розуміють, що для об’єднання настає революційний момент. Сорос стверджує, що якщо населення Євросоюзу не прокинеться, то він розпадеться, як Радянський Союз в 1991 році.

Автор заявив, що в різних країнах Європи набирають популярність партії, які не хочуть зберегти єдність альянсу. «Вони не хочуть залишати цінності, на яких ґрунтувався Євросоюз. Вони бажають замінити їх радикально іншими », – зазначив він. Євросоюз ще можна зберегти, якщо на травневих виборах окремі партії поставлять інтереси організації вище своїх, вважає фінансист.

По темі: Сорос каже: буде зле

На думку фінансиста, проблема ЄС полягає в тому, що застаріла партійна система перешкоджає тим, хто хоче зберегти цінності, на яких був заснований альянс. «[Його] нинішнє керівництво нагадує політбюро часів занепаду Радянського Союзу, так як продовжує видавати укази, як ніби вони все ще актуальні», – заявив Сорос.

У вересні міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант застерігав ЄС від перетворення в СРСР. Він звернув увагу, що спроби ЄС створювати перешкоди для виходу членів з об’єднання нагадують дії Радянського Союзу, через це бажання країн покинути об’єднання буде тільки рости.

Від ЦПД